Nasıl Ölmeli İnsan?

Ne İçin Ölür İnsan?

Hiç düşündün mü ölümü? Nasıl ölür insan? Ne düşünür o an? Ruhunun bedenden ayrıldığı o anda, sahi ne hisseder insan? Üşür mü, korkar mı? Mutlu mudur?

Mermiye karşı durmak nasıl bir duygudur? Kendi askerinden gelen bir kurşuna elinde al yıldızlı bayrakla nasıl durur ki insan? Bu nasıl bir inançtır?

Karargaha giren hainlere tek başına nasıl meydan okur ki bir astsubay? Bir Ömer Halisdemir nasıl olunur? Anadolu’da Çanakkale Ruhu, değerlerimizi kaybettiğimizi söylediğimiz bu çağda nasıl yaşar?

Bir insan tankın önüne nasıl atar kendini? Üzerinden tank geçerken ne düşünür?

Kafamdaki soruların bazıları yukarda ve sorduğum hiçbir sorunun cevabını kelimelerle ifade edemiyorum. Gözlerim doluyor. Katıldığım şehit cenazeleri aklıma geliyor, hakkımızı gür bir sesle helal ederken ya şehitlerimizin bizdeki hakkı ne olacak diye düşünüyorum.

Teröristlere karşı bu vatan için şehit olmak ne güzel bir duygu diye düşünüyorum. Saraçhane’de şehit olmak bize nasip olmadı ama hoca kılıklı terörist başı ve onun itlerine hesap sormak bize kaldı onu biliyorum.  

Vatan için, egemenlik için ölünür. Kıskanılacak bir ölümdür bu yolda can vermek, hem öyle inanıyoruz ki onlar ölmedi bizle beraberler. Allah’ın en kutlu katındaki şehitlerimiz onlar.

Şehitlerimizin aziz ruhuna saygıyla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir